Od pomysłu do wykonania: współpraca ze studiem, czyli jak powstaje tatuaż?

W wielu miejscach na tej stronie znajdziecie odpowiedzi na poszczególne pytania. Jednak tu zamieszczamy małą mapę, która od a do z przeprowadzi Was przes proces współpracy ze studiem. Marzy Ci się tatuaż... tylko co dalej? Nie wiesz ile będzie kosztował, czy to boli, czy zrobimy go od ręki - jak on ma wyglądać?
Opowieść o tym jak wygląda ten proces w całości znajdziecie w tym artykule.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


pierwszy tatuaż

PIERWSZY KONTAKT ZE STUDIEM

Zacznijmy od pierwszego kontaktu. Jeśli marzy Ci się tatuaż to zapraszamy do kontaktu z nami najchętniej w formie pisemnej.
Może to być mail czy komunikator - to bez różnicy.
Dlaczego pisemnej a nie telefonicznej czy osobistej?

WIZYTA W STUDIU: Jeśli chodzi o osobiste wizyty w studiu zapraszamy do lektury artykułu: "Kiedy mogę wpaść do studia". Oczywiście jest to najlepsza droga do tego, aby szczegółowo omówić Twój pomysł na przykładach, poznać się. Osobiste spotkanie daje również możliwość obejrzenia studia i sprawdzenia czy czujesz się w nim komfortowo na tyle, by powierzyć nam wykonanie tak ważnego dzieła. Jednak na codzień pracujemy z umówionymi klientami i przebywając w studiu jesteśmy winni naszą uwagę poświęcić właśnie im. Żebyśmy więc mogli poświęcić Wam swój czas i 100% uwagi prosimy o rezerwację takich spotkań.

ROZMOWA TELEFONICZNA: To szybka forma kontaktu, ale bardzo często zdarza się, że nie będziemy w stanie odpowiedzieć na Wasze pytania zadane przez telefon. Wyobraźmy sobie, że chcecie wiedzieć ile będzie kosztował wasz wymarzony tatuaż np. portret psa albo napis. Niestety nie widzimy przez telefon ani Waszego pupila ani nie omówimy czcionki przez telefon. W 90% przypadków aby uniknąć nieporozumień warto wspomóc się wizualnymi przykładami, co w rozmowie telefonicznej jest niemożliwe. I to po pierwsze.
Równie ważne jest też to, że pytania które zadajecie często wymagają konsultacji bezpośrednio z tatuażystą. A w trakcie dnia pracy zazwyczaj zajęty jest on tatuowaniem klienta i to nie on odbiera telefon. Potrzebujemy więc na udzielenie Wam wiążącej informacji (a taką jest każda, którą podajemy) - chwili do skonsultowania się. Tatuowanie to poważny proces wymagający skupienia dlatego staramy się nie odrywać tatuażysty od pracy przy każdym telefonie rozbrzmiewającym w studiu. Wybaczcie nam, ale gdy siądziecie już na fotelu mamy nadzieję, że docenicie ten komfort tatuowania w spokoju :) 

DROGA PISEMNA: Do dyspozycji mamy nie tylko maile ale również komunikatory, smsy, mmsy - czego dusza zapragnie.
Jest to najwygodniejsza droga abyście mogli opowiedzieć nam o swoim wymarzonym tatuażu na przykładach (oczywiście poza osobistą wizytą w studiu). Jest to również dla nas najwygodniejesza droga do tego, abyśmy mogli udzielić Wam wyczerpujących informacji.
Jednak droga pisemna ma jeszcze jeden niepodważalny atut: wszystkie nasze uzgodnienia i informacje są dla nas wszystkich w każdym momencie dostępne. Chcemy aby współpraca z nami była możliwie przejrzysta i fair. Dlatego posługując się uzgodnieniami w formie pisemnej nigdy nie będziemy mieli wątpliwości czy umawialiśmy się na portret psa czy napis. I tego jak wyceniliśmy dla Was taką pracę. Wszyscy mogą w dowolnym momencie wrócić do rozmowy i pozwala nam to uniknąć jakichkolwiek nieporozumień. Fair? :) 
Wtrącimy też odrobinę prywaty: jeśli wejdziecie do nas, jak to się mówi "z ulicy", żeby zapytać nas o jedną krótką rzecz... nie gniewajcie się, ale możemy tego po kilku miesiącach po prostu nie pamiętać. Daje więc i nam to komfort pracy, gdy wracacie do nas po jakimś czasie i namyśle, że nadal wiemy o czym była ta rozmowa. Dlatego ze wszystkich dróg, ta jest naszą ulubienicą. A, że jesteśmy odschoolowi to nawet trochę do nas pasuje ;) Ludzie listy piszcie :)))

KROK DRUGI: OMÓWIENIE WZORU

Żebyśmy mogli odpowiedzieć Wam na pytania dotyczące ceny tatuażu czy dostępnych terminów potrzebujemy najpierw omówić z Wami precyzyjnie sam pomysł.
Czasami jesteśmy w stanie to wszystko omówić online, jednak bywają przypadki, że niezbędna okaże się osobista konsultacja.
Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których mamy podjąć się poprawiania jakiegoś tatuażu lub przykrywania go nowym. Takie przypadki zawsze wymagają osobistych oględzin.
Jeśli jednak mowa o nowym tatuażu w miejscu gdzie nie ma innych wzorów - zostawiamy otwartą furtkę. Wzór możemy omówić zarówno online lub umówić się na osobistą konsultację w studiu.
Podsumowując: Cover up zawsze wymaga osobistej konsultacji. Nowe wzory - czasem udaje się omówić online :)

W każdym z tych wypadków będziemy potrzebowali od Was informacji - jaki tatuaż Was interesuje (motyw), w jakim miejscu na ciele, a także jakiej wielkości. Te wszystkie wytyczne pozwolą nam ocenić ile z tym będziemy mieli pracy, a co za tym idzie ile potrzebujemy czasu aby wykonać tatuaż i ile będzie on kosztował.
Więcej szczegółów o tym jak wyceniamy tatuaże znajdziecie w artykule "Ile kosztuje tatuaż?".

KROK TRZECI: REZERWACJA WIZYTY

Gdy już mamy omówiony tatuaż, wiemy co robimy, gdzie, jak duże - możemy przejść do umówienia się na zabieg.
Znacie już koszt tatuażu, a my wiemy ile czasu potrzebujemy na jego wykonanie. Jesteśmy w tym momencie podać Wam nasze pierwsze dostępne terminy na taką pracę.
Termin wykonania tatuażu rezerwujemy PO wpłacie ZADATKU.

UWAGA: Zadatek to nie zaliczka. Jest to bardzo ważna różnica. Jaka to różnica i dlaczego właśnie zadatek a nie zaliczka? Precyzyjna odpowiedź znajduje się tu: "Zadatek czy zaliczka?"

Zadatek można wpłacić osobiście w studiu (np. podczas konsultacji) lub przelewem na nasze konto bankowe.
Umówiony termin potwierdzamy również na piśmie.
Możecie liczyć na przypomnienie z naszej strony, zazwyczaj dzień przed planowaną sesją dzwonimy lub piszemy do Was aby przyponnieć o spotkaniu. Jeśli do tego czasu pojawiają się jeszcze jakiekolwiek pytania lub wątpliwości (np. jak się przygotować do tatuażu? czy mogę przyjść z osobą towarzyszącą? itp.) - zapraszamy do kontaktu. Takie informacje uzyskacie od ręki np. dzwoniąc do nas. Nie krępujcie się :) 

KROK CZWARTY: SESJA TATUAŻU
Nadchodzi wielki dzień. Wyczekany, wymarzony. Oto jest.
Do samej sesji nie musicie się przygotowywać w żaden specjalny sposób. Podczas zapisu możecie u nas zasięgnąć już informacji jakie rzeczy będą niezbędne do pielęgnowania świeżego tatuażu w domu. Do studia nie musicie niczego przynosić, wykonamy Wam tatuaż od a do z czyli od projektu po opatrunek.
Jeśli potrzebujecie więcej informacji dotyczących tego jak i kiedy powstaje projekt zachęcamy do lektury artykułu poświęconego projektowaniu tatuaży: "Kiedy zobaczę projekt?"

Wizytę w studiu rozpoczniemy od krótkiej instrukcji bezpieczeństwa czyli tego jak się bezpiecznie poruszać, czego wolno/nie wolno dotykać, opisu zasad higieny etc. Otrzymacie od nas formularz "zgody na zabieg", który zawiera także najważniejsze informacje dotyczące samego wykonania tatuażu oraz jego pielęgnacji.

Kolejnym krokiem jest podsumowanie uzgodnień dotyczących wzoru, a następnie projektowanie, które odbywa się przy Waszym udziale.
Gdy projekt jest gotowy nanosimy jego szkic na skórę (spokojnie, to tylko odbitka - nic trwałego :) ) aby zobaczyć czy jest odpowiedniej wielkości i dobrze dopasowany do wybranego miejsca na ciele.
Jeśli wszystko gra: ZACZYNAMY.

Spokojnie.. oddychajcie.. nie ma się czego bać. A jeśli nasze zapewnienia nie wystarczą, polecamy lekturę osobnego artykułu zatytułowanego "Czy tatuaż boli?".

I... nie wiadomo kiedy, ale już po wszystkim. Tzn. po zabiegu, ale to jeszcze nie koniec naszej przygody.
Zanim opuścicie studio wykonamy opatrunek i opowiemy Wam jak dbać o świeży tatuaż.
Dokładną instrukcję znajdziecie również na tej stronie w zakładce "BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA".

KROK PIĄTY: PIELĘGNACJA

Szczegółowy opis zmiany opatrunku i dbania o świeży tatuaż zamieściliśmy na stronie z kilku powodów. Każdy klient otrzymuje od nas taką instrukcję po wykonaniu zabiegu. Uwzględnia ona szczególne wytyczne dla danego tatuażu, które wynikają zarówno z rodzaju pracy jak i miejsca na ciele.
Jednak zdarza się, że wykonanie tatuażu jest dla klienta takim przerzyciem, że przekazane przez nas informacje tuż po opuszczeniu studia znikają przy pierwszym podmuchu mokotowskiego wiatru. Warto więc w razie luk w pamięci kliknąć na stronę MOKOTUSZ i odświeżyć sobie instrukcję punkt po punkcie. Strona dostępna jest 24h/7 :)

Powtarzamy to trochę jak mantrę, ale każdy tatuaż to inna historia. Inny wzór, inna powierzchnia naruszonego naskórka, inne miejsce, inna osoba - może więc również u każdego goić się indywidualnie. Gdyby w trakcie tego procesu pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, gorąco prosimy abyście nie zwlekali i zwrócili się do nas bezpośrednio. Z przyjemnością odpowiemy Wam na wszystkie pytania dotyczące gojenia.
Prosimy także abyście pamiętali, że tak jak każdy wzór jest inny, nasze ciała są inne tak różni tatuażyści wykonują swoje tatuaże w inny sposób, przy użyciu innego sprzętu i mają też indywidualnie dobrane przez siebie zasady pielęgnacji.
Oczywiście można powiedzieć, że w pewnych aspektach mają punkty zbieżne, jednak występuje wiele dostępnych metod i artykułów do pielęgnacji. Każdy tatuażysta opierając się na swoim doświadczeniu, doradzi Wam jak najlepiej jego zdaniem zadbać o świeży tatuaż.
Rekomendowana przez nas metoda nie jest jedyną dostępną - ale jest przez nas sprawdzona i dlatego bierzemy odpowiedzialność za jej efekty. Jeśli tatuaż będzie pielęgnowany w sposób niezgodny z zaleceniami wydanymi przez studio możemy nie być w stanie wspierać Was w tym procesie.
Jeśli wykonaliście tatuaż w innym studio i zwracacie się do nas z pytaniem co się z nim dzieje. Nie wiemy - to z góry pewne.
Właściwa pielęgnacja tatuażu to połowa sukcesu! A niewłaściwa.. cóż.. ryzyko infekcji, komplikacji, ubytków i całej reszty nieszczęść. Dlatego prosimy abyście dbali o swoje tatuaże ZGODNIE Z ZALECENIAMI. To bardzo, bardzo ważne.

LAST BUT NOT LEAST - KROK SZÓSTY: KOLEJNY TATUAŻ

Czujemy się zobowiązani, aby w końcu powiedzieć to wprost. Tatuowanie (szczególnie w MOKO) ma jeden poważny skutek uboczny. Jest nim pewna forma uzależnienia :) Tak, jeśli robicie tatuaż - niezwykle rzadko zdarza się, że to będzie ten jeden jedyny. Bądźcie na to gotowi.
Tatuaże wciągają.
Ból? Szybko o nim zapomnicie. Finanse? Znajdą się.
Kilku z naszych stałych bywalców mogłoby się poskarżyć co najwyżej na brak wolnego miejsca na ciele.
Ale pomysłów na nowe wzory nigdy nie zabraknie. Ani nam ani Wam.
Czekamy na Was na Moko!

-A&M-