A co... jeśli nie wytrzymam?! Czyli - CZY TATUAŻ BOLI?



Tak, boli. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to prawdopodobnie chce Was pocieszyć lub nieco się szczyci własną odpornością na ból. I dobrze! Nie ma ani w jednym ani w drugim nic złego. Prawda jest jednak taka, że jest to ingerencja w ciało, z pewnością ją czuć.
Jednak jest to ból do zniesienia.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


Tatuaż kolorowy, studio tatuażu, tatuaż warszawa, voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw
CZY KAŻDY OBSZAR CIAŁA JEST RÓWNIE BOLESNY - CZYLI GDZIE TATUAŻE BOLĄ NAJBARDZIEJ A GDZIE NAJMNIEJ? 

Moglibyśmy zacząć nieco żartobliwie, mówiąc ponownie, że najmniej boli tam, gdzie czujecie się najlepiej. Czyli w studiu tatuażu Warszawa Mokotusz bolą najmniej! ;) Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, żeby sesja upłynęła Wam miło i szybko. Mamy na to swoje sprawdzone sposoby i przygotowany obszerny zasób opowieści i anegdot ;)

A bardziej poważnie, spróbujemy zamieścić tu małą mapę naszych ciał, abyście mogli rozważyć czy w danym miejscu tatuaż będzie dla Was do zniesienia (zwłaszcza jeśli będzie to pierwszy tatuaż i nie wiecie zupełnie czego się spodziewać).


CZY TATUAŻE NA RĘKACH BOLĄ?
Najmniej bolesne wydają się tatuaże na ramionach. Ogólnie możemy przyjąć, że zewnętrzna część ramienia to miejsce, w którym tatuaże nasi klienci znoszą najlepiej. Jest to również miejsce, o które łatwo zadbać przy późniejszej pielęgnacji.  Podobnie sprawa ma się z przedramieniem – to popularne miejsce na tatuaż i jest ono stosunkowo mało bolesne.
Są za to na rękach miejsca, które odbiegają od tej normy. Zdecydowanie należą do nich zgięcie ręki, okolice łokcia, samo zgięcie nadgarstka i okolice pachy czyli wewnętrzna, górna strona ręki.

TATUAŻE NA PLECACH, TATUAŻ NA KLATCE PIERSIOWEJ, TATUAŻ NA BRZUCHU I KOŃCU TATUAŻ NA ŻEBRACH - CZY TO BOLI?
Plecy to duża powierzchnia naszego ciała, która jest dość zróżnicowana pod względem bólu. Zdecydowanie najmniej bolą tatuaże na górze pleców czyli na barkach. Bardziej odczuwalny będzie on w rejonie kręgosłupa oraz tzw. boczkach.Tu możecie liczyć się z większą odczuwalnością.  My uważamy, że klatka piersiowa to jest bolesne miejsce do tatuowania i mocno odczuwalne są tu chociażby drgania wywołane pracą maszynki. Powoduje tonie tyle ból, co po prostu dyskomfort. Przy wyborze tego miejsca należy też wziąć pod uwagę pracę podczas wykonywania tatuażu i to, że naturalnie się poruszamy chociażby oddychając. Są więc to miejsca po prostu bardziej wymagające również dla klienta. Klatka na ogół – niestety, tak, boli.  Żebra – to już legendarny temat i zwykło się mówić, że jest to jedno z najbardziej bolesnych miejsc. My jednak w swojej pracy mamy różne doświadczenia z tatuowaniem żeber. Zdarzają się przypadki, kiedy klienci są wstanie podczas takiego tatuażu przymknąć oczy i trochę usypiać. Ale to są przypadki, nie reguła. Tu myślimy, że dużą rolę odgrywają indywidualne predyspozycje każdego klienta, bo opinie są naprawdę zróżnicowane.  

CZY TATUAŻE NA NOGACH BOLĄ?
Często wykonuje się tatuaże na łydkach i te miejsca myślę, że kategoryzowalibyśmy jako „średnie” pod względem bólu. Jeśli zaś chodzi o uda, to znów mówimy o dużej przestrzeni i odczuwalność tu zmienia się w zależności od rejonu. Im bliżej wewnętrznej strony tym bardziej czuła jest nasza skóra.

A JEŚLI NIE WYTRZYMAM?

To częste, jeśli nie bardzo częste pytanie w przypadku osób wybierających się na pierwszy tatuaż. Odrobinę żartem, ale o wiele bardziej serio i z naszego doświadczenia: Wytrzymasz.
W 98-99% przypadków to jedynie emocje, zrozumiały i naturalny lęk. A pozostałe 1-2%? Robimy przerwy, dajemy chwilę na odpoczynek, nic na siłę, nic wbrew Wam. Spokojnie. Tatuaże owszem bolą, ale nie są nie do zniesienia i możemy to powiedzieć na podstawie setek jeśli nie tysięcy wykonanych prac. Czasem na sesji klienci usypiają. Czasem zaciskają zęby. Różnie bywa. Ale dają radę. A jeśli nie? No cóż... czasem musimy spotkać się ponownie, aby dokończyć wzór lub ilość sesji potrzebnych na wykonanie danego tatuażu wzrośnie. Wzrośnie również cena, owszem. Jednak wyceniając tatuaż - wyceniamy swój czas pracy i to on kosztuje. Oto cała prawda. Ale w końcu się uda. Wytrzymasz. :)  

ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE

Pojawiają się też rozmaite pomysły na "nieczucie" bólu. Pytacie o możliwość zażycia środków przeciwbólowych przed sesją, niektórzy chcieliby się "znieczulić" innymi substancjami.
Jesteśmy więc winni wyjaśnienie.

Studio niestety nie obsługuje osób będących pod wpływem alkoholu ani żadnych innych środków odurzających. Niestety. W naszym odczuciu tatuaż to poważny zabieg, podczas którego potrzebujemy mieć kontakt ze świadomym, trzeźwym klientem. Musimy zadbać, aby klient przestrzegał higieny i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w studiu. Tu w końcu chodzi o zdrowie nas wszystkich. Z osobą nietrzeźwą trudno jest o dobrą współpracę w tym względzie.
Czujemy się też odpowiedzialni za bezpieczeństwo każdego z naszych klientów i z tego względu chcemy wyeliminować wszelkie czynniki, które mogą wpływać na Waszą kondycję, samopoczucie i stan zdrowia podczas sesji.

Jeśli zaś chodzi o tabletki przeciwbólowe to nie zachęcamy do przyjmowania ich przed sesją.
W przeciwieństwie do środków odurzających nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy klient nie zrobi tego na własną rękę przed przyjściem do studia.
Jednak wiemy, że jeśli zjesz tabletkę przeciwbólową i uderzysz się w kostkę - to uderzenie nadal boli.
W innym wypadku pewnie wszyscy pięściarze byliby od nich uzależnieni :)
A więc tabletki przeciwbólowe nie spełnią tej funkcji, o której myśli większość osób zadających nam to pytanie i tylko do tego się odnosimy.

Oczywiście na pewnym etapie mogą być doskonałym wsparciem dla Waszych organizmów. Np. gdy pojawia się gorączka, dobrym pomysłem może być zażycie tabletki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, aby wspomóc organizm w regeneracji. Jednak czy przyjmowanie ich "na zapas" jest rozwiązaniem... hmm..
W kwestiach medycznych jak głosi hasło reklamowe - skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
I uważamy, że w trosce o własne zdrowie często warto takiej porady zasięgnąć.
A w kwestiach związanych z samym tatuażem - jesteśmy do Waszej dyspozycji.

WIĘC.. JAK ZŁAGODZIĆ BÓL PODCZAS TATUAŻU?
Tu najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie przygotowanie do sesji.
Przede wszystkim bardzo prosimy, abyście bezpośrednio przed sesją unikali dużego wysiłku fizycznego. Chodzi nam przede wszystkim o treningi i sport, które zwiększą ukrwienie Waszego organizmu. Ogólnie sport to zdrowie, wiadomo! Ale w dniu tatuażu zwiększy Wasze odczucia.
Kolejną wskazówką, którą możemy się podzielić jest po prostu to, abyście przed sesją o siebie zadbali. Wyśpijcie się, bądźcie możliwie wypoczęci, najedzeni. Jeśli czujecie, że zbliża się jakaś infekcja lub jesteście tuż po chorobie - przełóżcie tatuaż na inny termin.

CZY KOLOROWE TATUAŻE BOLĄ BARDZIEJ?
Nie ma żadnych dowodów ani racjonalnych powodów, które miałyby sprawić, że użycie tego czy innego pigmentu będzie bardziej lub mniej bolesne. Różnica może polegać jedynie na technicznych aspektach wykonania tatuażu. I tu z pewnością polecamy przede wszystkim wybór sprawdzonego artysty, który jeśli tylko go o to zapytacie - opowie jak wybrany przez Was wzór wykonuje się i czy jest to zabieg bolesny.
Na koniec nasza ulubiona anegdota z cyklu legend miejskich. BIAŁY TUSZ BOLI NAJBARDZIEJ.
Czy można to nazwać fake news'em? Nie. Czy biały tusz jest bardziej bolesny niż jakikolwiek innych? Nie.
Więc o co chodzi? A no o to, że niezależnie od rodzaju tatuażu, zazwyczaj tego koloru tatuażysta używa na samym końcu pracy. Wówczas Wasza skóra jest już nieco podrażniona i z tego powodu odczuwalność jest większa. Tadaa :)

Kochani, lęk i obawa nie tylko przed bólem ale samym wykonaniem tatuażu są zupełnie normalne i właściwie zdrowe. Wszak to poważna decyzja, często nieodwracalna i obarczona sporym ryzykiem, jeśli podejdzie się do niej w sposób nieodpowiedzialny. Dlatego to, co może pomóc Wam obniżyć poziom lęku to wybór sprawdzonego miejsca, doświadczonego artysty. Jeśli potrzebujecie, zadajcie przed umówieniem się, wszystkie pytania, które tylko przyjdą Wam do głowy. Poczucie bezpieczeństwa i zaufanie znacząco obniża poziom lęku przed samym tatuażem oraz odczuwalność zabiegu.

I pamiętajcie, jesteśmy tu dla Was. Pytajcie!


‍‍