A co... jeśli nie wytrzymam?! Czyli - CZY TATUAŻ BOLI?Tak, boli. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to prawdopodobnie chce Was pocieszyć lub nieco się szczyci własną odpornością na ból. I dobrze! Nie ma ani w jednym ani w drugim nic złego. Prawda jest jednak taka, że jest to ingerencja w ciało, z pewnością ją czuć.
Jednak jest to ból do zniesienia.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


Tatuaż kolorowy, studio tatuażu, tatuaż warszawa, voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw
W jakich miejscach bolą mniej a w jakich bardziej?

Z pewnością Mokotusz to miejsce gdzie bolą najmniej, bo zagadamy Was tak, że nie zorientujecie się kiedy będzie koniec :)
A bardziej serio - to dość indywidualna kwestia.
Są oczywiście miejsca, które są bardziej bolesne i należą do nich: żebra, mostek (w zasadzie cała przednia część tułowia czyli brzuch), szyja, okolice łokci, kolan, stopy. Mniej odczuwalna jest praca np. na ramieniu czy przedramieniu.

Jedyne, co możemy polecić jako drobną wskazówkę to wyobraźcie sobie ból porównywalny z depilacją... Ta sama czynność wykonana na różnych częściach skóry chociażby na nodze - to zupełnie inne doznanie. Z tatuażem jest identycznie.
Ktoś powie, że zupełnie depilacja go nie boli, inni uznają to za torturę. Ilu ludzi, tyle opinii.
Każdemu jednak kto odwiedzi nasze studio możemy zagwarantować maksimum wsparcia, empatii i cierpliwości.

A JEŚLI NIE WYTRZYMAM?

To częste, jeśli nie bardzo częste pytanie w przypadku osób wybierających się na pierwszy tatuaż. Odrobinę żartem, ale o wiele bardziej serio i z naszego doświadczenia: Wytrzymasz.
W 98-99% przypadków to jedynie emocje, zrozumiały i naturalny lęk. A pozostałe 1-2%? Robimy przerwy, dajemy chwilę na odpoczynek, nic na siłę, nic wbrew Wam. Spokojnie. Tatuaże owszem bolą, ale nie są nie do zniesienia i możemy to powiedzieć na podstawie setek jeśli nie tysięcy wykonanych prac. Czasem na sesji klienci usypiają. Czasem zaciskają zęby. Różnie bywa. Ale dają radę. A jeśli nie? No cóż... czasem musimy spotkać się ponownie, aby dokończyć wzór lub ilość sesji potrzebnych na wykonanie danego tatuażu wzrośnie. Wzrośnie również cena, owszem. Jednak wyceniając tatuaż - wyceniamy swój czas pracy i to on kosztuje. Oto cała prawda. Ale w końcu się uda. Wytrzymasz. :)  

ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE

Pojawiają się też rozmaite pomysły na "nieczucie" bólu. Pytacie o możliwość zażycia środków przeciwbólowych przed sesją, niektórzy chcieliby się "znieczulić" innymi substancjami.
Jesteśmy więc winni wyjaśnienie.

Studio niestety nie obsługuje osób będących pod wpływem alkoholu ani żadnych innych środków odurzających. Niestety. W naszym odczuciu tatuaż to poważny zabieg, podczas którego potrzebujemy mieć kontakt ze świadomym, trzeźwym klientem. Musimy zadbać, aby klient przestrzegał higieny i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w studiu. Tu w końcu chodzi o zdrowie nas wszystkich. Z osobą nietrzeźwą trudno jest o dobrą współpracę w tym względzie.
Czujemy się też odpowiedzialni za bezpieczeństwo każdego z naszych klientów i z tego względu chcemy wyeliminować wszelkie czynniki, które mogą wpływać na Waszą kondycję, samopoczucie i stan zdrowia podczas sesji.

Jeśli zaś chodzi o tabletki przeciwbólowe to nie zachęcamy do przyjmowania ich przed sesją.
W przeciwieństwie do środków odurzających nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy klient nie zrobi tego na własną rękę przed przyjściem do studia.
Jednak wiemy, że jeśli zjesz tabletkę przeciwbólową i uderzysz się w kostkę - to uderzenie nadal boli.
W innym wypadku pewnie wszyscy pięściarze byliby od nich uzależnieni :)
A więc tabletki przeciwbólowe nie spełnią tej funkcji, o której myśli większość osób zadających nam to pytanie i tylko do tego się odnosimy.

Oczywiście na pewnym etapie mogą być doskonałym wsparciem dla Waszych organizmów. Np. gdy pojawia się gorączka, dobrym pomysłem może być zażycie tabletki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, aby wspomóc organizm w regeneracji. Jednak czy przyjmowanie ich "na zapas" jest rozwiązaniem... hmm..
W kwestiach medycznych jak głosi hasło reklamowe - skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
I uważamy, że w trosce o własne zdrowie często warto takiej porady zasięgnąć.
A w kwestiach związanych z samym tatuażem - jesteśmy do Waszej dyspozycji.