Zadatek czy zaliczka? - Rezerwacja sesji tatuażu

Po omówieniu wzoru jesteśmy w stanie wycenić Wasz wymarzony tatuaż, powiedzieć ile zajmie nam czasu jego wykonanie i kiedy możemy zaproponować najbliższy termin na jego wykonanie. Wszystko wiadomo - można się umawiać. Tylko jak to zrobić? Rezerwacji sesji dokonujemy ZA ZADATKIEM. No właśnie. Zadatkiem, nie zaliczką. Dlaczego? I jaka to właściwie różnica? Zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


ZADATEK A ZALICZKA - jaka to różnica?

Do zgłębienia tej tajemnicy wystarczy prosta definicja z dowolnej wyszukiwarki internetowej.
Być może różnic jest więcej, ale nam zależy na tej podstawowej.
ZADATEK - jest formą wiążącą, ponieważ jest bezzwrotny. Ale! To nie z zachłanności wybraliśmy właśnie taką formę.
Zadatek daje obydwu stronom pewną formę bezpieczeństwa, ponieważ dla obydwu stron transakcji jest wiążący.
W jaki sposób?

Zadatek wiążący dla studia:
Przyjmując zadatek zobowiązujemy się do wykonania umówionej usługi w umówionym terminie. Oznacza to, że jeśli podjęliśmy się wykonania Wam tatuażu danego, konkretnego dnia - to zobowiązujemy się tego dnia Wam taką usługę wykonać. Co więcej, zobowiązujemy się do wykonania Wam konkretnego wzoru, na podstawie wszystkich ustaleń z etapu konsultacji.
Jeśli do wykonania tej usługi nie dojdzie danego dnia z naszej winy (tfu tfu, rozchorujemy się lub coś innego nam "wypadnie" ) poprzez wpłacony przez Was zadatek jesteśmy zobligowani do zwrócenia Wam DWUKROTNOŚCI zadatku, który wpłaciliście na poczet wykonania przez nas usługi. Ryzykujemy dokładnie takim samym zobowiązaniem finansowym.

Fair?
Unikacie ryzyka, że z powodu naszego "widzimisię" nie wykonamy Wam tatuażu w umówionym terminie, a przecież już wzięliście dzień wolny z pracy, albo umówiliście opiekunkę dla dziecka. Każdy czyni jakieś przygotowania, mamy tego świadomość dlatego zawsze wywiązujemy się ze swoich zobowiązań i gwarancją tego jest właśnie fakt przyjmowania ZADATKU na poczet świadczonych usług.
W przypadku wypadków losowych ponosimy ich finansowe konsekwencje.

Zadatek wiążący dla klienta:
Zadatek również zobowiązuje klienta do przestrzegania wszystkich ustaleń poczynionych podczas konsultacji. Chodzi tu zarówno o zarezerwowany termin wizyty jak i omówiony wzór. Wszak studio podjęło się wykonania tego konkretnego, omówionego wzoru. Jeśli klient zmienia zdanie i w dniu sesji zmienia wzór - musi się liczyć z tym, że być może takiej pracy studio nie będzie w stanie zrealizować i do wykonania tatuażu nie dojdzie. To zobowiązanie również dotyczy ustalonego terminu. Jest on zarezerwowany tylko dla tej osoby. Dlatego w przypadku, gdy klient nie pojawienia się na umówionej sesji - zadatek przepada i jest to pewna forma "zadośćuczynienia" za stracony czas.

Fair?
Unikamy ryzyka, że nie pojawicie się na sesji, a my przez to nie będziemy w stanie zarobić na rachunki, straciliśmy czas na bezsensowny dojazd do pracy, ktoś inny mógłby skorzystać z tego terminu. I tak daaalej :) 

DLACZEGO NIE ZALICZKA?
Zaliczka daje możliwość do odstąpienia od zawartej umowy między nami. Czyli klient mógłby "po namyśle" stwierdzić, że nie jest jeszcze gotów lub nie jest pewny wzoru. Wydaje się fair?
Tylko na pozór. Gdyby dodać do tego opisu możliwość, że czekacie na swój wymarzony tatuaż miesiącami i wprost nie możecie się go doczekać. Jest to np. prezent na Waszą rocznicę ślubu albo urodziny. Lub jak już wspominaliśmy wzięliście z tej okazji urlop w pracy lub nawet macie wykupione bilety, bo studio znajduje się być może w innym mieście lub nawet kraju. A tu nagle... studio odwołuje, bo tatuażysta chciałby tego dnia wziąć wolne?
Ta forma współpracy zupełnie do nas nie przemawia. Nie zapisujemy nikogo "ołówkiem", a nasze zobowiązania traktujemy bardzo poważnie, tak jak same usługi, które wykonujemy klientom na całe życie.
Dlatego w Mokotusz rezerwacje są możliwe wyłącznie po wpłacie ZADATKU.

Info dla gap i nie tylko: w przypadku rezerwacji online z płatnością poprzez przelew bankowy: wymagana jest poprawna forma zatytułowania przelewu. Przelewy zatytułowane "zaliczka" zostaną zwrócone do nadawcy.

Traktujemy Was poważnie, bo jesteście dla nas ważni. Pamiętajcie :) 

With love,
-A&M-