BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA

Podczas wizyty w studiu bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny.
Zasady te obowiązują każdą osobę, która przebywa na terenie studia.

Studio posiada wewnętrzne procedury sanitarno - higieniczne oraz jest pod nadzorem Powiatowej Stacji Epidemiologicznej m.st. Warszawy. Przed wykonaniem zabiegu każdorazowo informujemy klienta o zasadach higienicznych w studiu, które mają na celu ochronę zdrowia klientów oraz personelu. Dlatego bardzo prosimy o ich bezwzględne przestrzeganie.
DZIĘKUJEMY!

voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw

ZASADY OGÓLNE

1. Studio wykonuje tatuaże wyłącznie osobom pełnoletnim.

2. Prosimy o nieodwiedzanie studia z małymi dziećmi.

3. Do studia nie wolno również przyprowadzać żadnych zwierząt.

4. Na terenie studia obowiązuje całkowity zakaz palenia oraz wnoszenia i spożywania alkoholu. Osoby będące pod wpływem środków odurzających lub alkoholu nie będą obsługiwane, nie będą mogły również przebywać na terenie studia.

5. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich osób odwiedzających MOKOTUSZ bardzo prosimy abyście podczas wizyty u nas NIE KŁADLI I NIE PODNOSILI żadnych przedmiotów na / z podłogi. Wszystko, co ma kontakt z podłogą w studiu przed podniesieniem zostaje zdezynfekowane przez personel studia.

Przed wykonaniem zabiegu każdorazowo informujemy klienta o zasadach higienicznych obowiązujących w studiu, które mają na celu ochronę zdrowia klientów oraz personelu. Dlatego prosimy o ich bezwzględne przestrzeganie!

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI?
Do sesji nie potrzebujecie specjalnego przygotowania. Jednak na bazie wieloletnich doświadczeń możemy Was zapewnić, że Wasza kondycja zdrowotna ma znaczący wpływ na samopoczucie podczas sesji oraz wytrzymałość na ból. Dlatego jeśli to tylko możliwe postarajcie się przyjść na sesję wyspani i najedzeni. Unikajcie przemęczenia oraz jakichkolwiek infekcji. Ponownie zaznaczamy, że studio nie wykonuje tatuaży osobom będącym pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających, w tym również alkoholu.

voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw

bezpieczeństwo i higiena na stanowisku pracy tatuażysty

W tym miejscu musimy zapewnić sterylne warunki do wykonania każdego zabiegu, dlatego na stanowisku pracy może przebywać jedynie klient, u którego wykonywany jest tatuaż oraz personel studia. Prosimy osoby postronne o pozostanie w poczekalni. Na stanowisko wchodzimy WYŁĄCZNIE pod nadzorem personelu i na jego prośbę.

Prosimy o niedotykanie stanowiska pracy oraz znajdujących się w jego obrębie przedmiotów!

Prosimy również o niekorzystanie z koszy na śmieci znajdujących się na stanowiskach pracy, gdyż są one przeznaczone na odpady medyczne.

Zabieg wykonania tatuażu odbywa się w naszym studiu z użyciem: jednorazowych igieł (cartridge), jednorazowych materiałów higienicznych oraz każdorazowo wysterylizowanych narzędzi do wykonania tatuażu.
Studio wyposażone jest w autoklaw najnowszej generacji, który podlega regularnym testom. Dodatkowo prowadzimy kilkuetapową weryfikację poprawności przebiegu każdego procesu sterylizacji narzędzi.  

Tatuażysta przygotowując swoje stanowisko pracy w obecności klienta, informuje go zasadach współpracy podczas wykonania zabiegu.

PIELĘGNACJA ŚWIEŻEGO TATUAŻU

Po wykonaniu tatuażu, tatuator wykona wszystkie czynności myjące (z zastosowaniem środków antyseptycznych), nawilżające i zabezpieczające, a następnie udzieli Ci wskazówek, które również znajdziesz w poniższej instrukcji.

PAMIĘTAJ!
Pielęgnacja tatuażu znacząco wpływa na czas gojenia oraz późniejszy wygląd pracy. Najważniejsze jest jednak to, aby poprzez zachowanie odpowiedniej HIGIENY uniknąć infekcji gojącej się rany.

ZMIANA OPATRUNKU KROK PO KROKU:

1. UMYJ RĘCE - Przed zmianą opatrunku dokładnie umyj ręce lub załóż jednorazowe rękawiczki.

2. TATUAŻ MYJEMY WODĄ Z MYDŁEM - Zdejmij założony w studiu opatrunek i dokładnie umyj tatuaż wodą z mydłem. Najlepiej wybrać mydło naturalne, pozbawione sztucznych barwników, które nie będzie podrażniać ani uczulać skóry. Dobrym zamiennikiem są również płyny do higieny intymnej dla kobiet. Tatuaż należy umyć dokładnie, tak aby oczyścić go z osocza, pozostałości po środkach natłuszczających i innych zanieczyszczeń. W razie konieczności czynność powtórzyć aż do całkowitego umycia tatuażu z tłustych zanieczyszczeń. Ze względów higienicznych do mycia używamy wyłącznie dłoni, nie wolno myć tatuażu gąbkami ani innymi materiałami wielokrotnego użytku.

3. OSUSZ LUB POZOSTAW DO WYSCHNIĘCIA - Do osuszania używamy zawsze jednorazowych ręczników papierowych. Tatuaż suszymy delikatnie przykładając ręcznik do ciała (nie trzemy). Uwaga! W okresie gojenia tatuażu prosimy abyście omijali go podczas wycierania ciała po kąpieli zwykłym materiałowym ręcznikiem. Jeśli zdarzy Wam się o tym zapomnieć, koniecznie zdezynfekujcie tatuaż.

4. DEZYNFEKUJEMY - aby uniknąć ryzyka dostania się bakterii do świeżej rany, którą w pierwszych dniach po wykonaniu jest tatuaż, rekomendujemy profilaktycznie zdezynfekować go za pomocą płynu OCTENISEPT. Po zastosowaniu płynu Octenisept pozostawcie go na skórze do całkowitego wyschnięcia.

5. NATŁUSZCZAMY - Świeży tatuaż do prawidłowego zagojenia potrzebuje natłuszczenia właściwym preparatem. Bez natłuszczenia nasza skóra zagoi się w znane wszystkim strupki. Niestety strupki odpadając mogą pozostawić ubytki w tatuażu, dlatego poprzez proces pielęgnacji tatuażu musimy zadbać o właściwe natłuszczenia skóry, aby uniknąć powstawania strupów. NA WŁAŚCIWIE PIELĘGNOWANYM TATUAŻU STRUPKI NIE WYSTĘPUJĄ ;) Obecnie dostępna jest cała gama kosmetyków natłuszczających skórę. Ze swojej strony rekomendujemy Wam wybór jedynie takich, które posiadają atest PZH i będą bezpieczne w użyciu. Po wykonaniu tatuażu, tatuażysta doradzi Wam jakiego preparatu do pielęgnacji użyć aby gojenie rany przebiegło jak najszybciej i najbezpieczniej dla Waszego zdrowia. Produkty nieprzebadane, bez właściwych atestów mogą powodować alergie, wysypkę, swędzenie, obrzęk, stan zapalny oraz inne powikłania zdrowotne. W okresie gojenia tatuażu prosimy abyście nie stosowali w tym miejscu żadnych dodatkowych preparatów (samoopalaczy, balsamów do ciała, peelingów etc).

6. ZABEZPIECZAMY FOLIĄ - Chronimy go w ten sposób przed kontaktem z zanieczyszczeniami oraz zabezpieczamy przed otarciami. Jednak aby uniknąć odparzeń, należy stosować folię tylko w przypadku konieczności założenia odzieży wierzchniej jak również na noc, do spania. Mówiąc krótko – zawsze wtedy, gdy powierzchnia tatuażu może być narażona na dotyk lub zanieczyszczenia – zabezpiecz ją folią.

Taki zabieg pielęgnacyjny należy powtarzać w przypadku świeżego tatuażu co około 3 godziny, przez pierwsze 2-4 dni po zabiegu.  (Długość kuracji zależy od indywidualnych czynników np. szybkości gojenia się ran, wielkości tatuażu, ilości zastosowanych kolorów etc.). Od 4 / 5 dnia po zabiegu należy oczywiście kontynuować pielęgnację i mycie, można jednak rezygnować z foliowania tatuażu. Po kilku dniach takiej pielęgnacji, gdy tatuaż zacznie się goić –zacznie Ci towarzyszyć swędzenie skóry w miejscu zabiegu. To uczucie potrafi być dość nieprzyjemne, jednak pod żadnym pozorem nie wolno świeżego tatuażu drapać!!! Grozi to nie tylko wydłużeniem czasu gojenia ale i uszkodzeniem tatuażu oraz infekcją / powikłaniami zdrowotnymi. Dolegliwości związane początkowo z bólem, a następnie ze swędzeniem trwają łącznie do około tygodnia. Za całkowicie zagojony tatuaż uznajemy po około 3 tygodniach od zabiegu. Do tego czasu unikaj wysiłku fizycznego (ćwiczenia), nie rozmaczaj tatuażu (basen,długie kąpiele, sauna), unikaj kontaktu tatuowanego obszaru ze słońcem.  UWAGA! W przypadku jakichkolwiek obaw związanych z właściwą pielęgnacją tatuażu lub przebiegiem procesu gojenia, należy się skontaktować ze studiem, ponieważ… Właściwa higiena i pielęgnacja tatuażu jest równie istotna co jego wykonanie.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji!
Załoga Studia Mokotusz