KIEDY ZOBACZĘ PROJEKT?

Na sesji, bo właśnie wtedy on powstanie.
Można godzinami rysować projekt na pustej kartce, która nijak ma się do ciała klienta. Można "celować" w jego upodobania lub projektować tak, jak podoba się to samemu artyście. Jednak dobry tatuaż powstaje z połączenia tych dwóch czynników: potrzeby klienta i doświadczenia / umiejętności tatuażysty. Dlatego jest współpracą. A do tej współpracy potrzebujemy Waszej obecności.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


projekt tatuażu, tatuaż, warszawa tatuaż, studio tatuażu voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw

Projekt to współpraca. Dlaczego?

Weźmy wersję bardzo optymistyczną i przyjmijmy, że określiliście swoje wymagania bardzo bardzo precyzyjnie. Nie zostaje nic innego jak przelać to na papier. Owszem. I... dopasować go do Waszego ciała oraz wybranego miejsca.

Wzór naniesiony na ciało zawsze trzeba dopasować pod względem wielkości, żeby anatomicznie tatuaż wyglądał atrakcyjnie. Ponadto, będzie się deformował i zakrzywiał na Waszym ciele, bo nie jest ono tak idealnie płaską powierzchnią jak kartka, na której powstał. Wymaga to bieżących korekt. Nadal więc nie obejdzie się bez Waszej obecności czyli wspomnianej współpracy.

A bywa, że taka wspólna narada i praca nad projektem przynosi dodatkowe efekty, inspiracje i zupełnie nowe rozwiązania. W końcu służymy tu nie tylko naszym warsztatem w przygotowaniu projektu ale także poradą, doświadczeniem zwanym po staropolsku "know-how".

Jeśli omówimy na konsultacji projekt dość dokładnie, to nie zajmie on nam wiele czasu na sesji, bez obaw.
Jest jeszcze czynnik zupełnie przyziemny i banalny. Żadne z nas nie cierpi na bezsenność ani nadmiar wolnego czasu. Dobre to i nie ;) Z tego powodu nie rysujemy "na pusto". A gdy już nasz czas jest poświęcony tylko Wam i Waszym tatuażom, oddajemy się im w 100%.

ile powstanie wersji projektu?

Jedna, przecież robimy jeden tatuaż :)

Potrzebujesz więcej wersji? Do czego? Do podjęcia decyzji. Ok. Got ya!
Decyzję warto podjąć przed zapisaniem się na sesję. Dosłownie warto. W końcu sesja to już czas płatny klienta z tatuażystą. Można go wykorzystać na projektowaniu chociażby 5, 10, 15 wersji tego samego wzoru. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Tyle, że najtańszą opcją jest przemyślenie tej decyzji przed przyjściem do studia. A jeśli jesteście pewni tego jaki chcecie tatuaż - to właśnie taki projekt do niego przygotujemy za pierwszym razem!

Niektóre projekty powstają na papierze, niektóre przygotowujemy komputerowo. Czasami przynosicie do nas wzór gotowy do przeniesienie na skórę (np. rysunek wykonany przez Wasze dziecko).
Przeniesienie go na skórę to już sprawa techniczna. Jednak warto, abyście mieli świadomość, że tak jak zdjęcie w zależności od rodzaju monitora może różnić się intensywnością barw czy temperaturą kolorów, tak wydrukowane na papierze może w minimalnym stopniu odbiegać od obrazu monitora. A ten wydruk może inaczej wyglądać przeniesiony na skórę. Każdy tatuażysta pracuje własną techniką i posiada różne kolory farb, na których pracuje. Dlatego każdy może osiągać inne efekty swojej pracy. I to efektami prac tatuażystów warto kierować się wybierając studio :)

Jak zaufać tatuażyście, że ten projekt będzie taki jak chcę?

Dobre pytanie. Bez zaufania naszym zdaniem nie ma współpracy. Jak oddać swoje ciało w ręce kogoś komu się nie ufa? My byśmy nie oddali. I to samo staramy się przekazać naszym klientom. Poświęćcie czas na badanie rynku.
Sprawdźcie portfolio, ale też zasady współpracy, porozmawiajcie ze swoim tatuażystą, obejrzyjcie studio, sprawdźcie czy jest między Wami "flow", czy czujecie się tam bezpiecznie. Tatuaż to jedno, ale pamiętajcie, że na szali poza swoim ciałem kładziecie jeszcze swoje zdrowie. Pozornie czyste studio to jeszcze nie gwarancja sterylności. O tym w innym odcinku ;) Ale wracając do samego projektu - upewnijcie się, że to ten tatuażysta i to studio, któremu jesteście w stanie zaufać.
Wtedy sami zwiększacie szanse na to, że tatuaż spełni wszystkie Wasze oczekiwania, a może nawet jeszcze coś ponad to? Kto wie...
Jeśli decydujesz się na tatuaż wybierając studio, które zaoferuje najniższą cenę lub najszybszy termin oczywiście możesz również trafić na osobę, która spełni Twoje oczekiwania. Legenda głosi, że są takie przypadki.
Jednak chcielibyśmy tu dodać, że jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę  "szybkie terminy na tatuaż" lub "tatuaż tanio" - to prawdopodobnie jednak nie będziemy studiem, którego szukasz.
Jeśli jednak nie chcesz zdawać się na los, to warto zobaczyć czy takie zaufanie uda się zbudować wcześniej. I do tego zachęcamy. ‍

Aha, jeszcze słowo wyjaśnienia. Nasze zasady pracy odnoszą się do wyłącznie naszego studia i rodzaju prac, które wykonujemy. Są studia, które przygotowują własne "flash'e", być może są jeszcze takie, które korzystają z tzw. katalogów (btw. są?) i jest to zupełnie inny rodzaj wyrazu, przeznaczony dla innego odbiorcy niż projekty przygotowywane przez Moko. Nie ma w tym nic złego, różnorodność to bogactwo. Czerpmy z niego, każdy dla siebie co uzna za najlepsze.