TATUAŻ ORIENTALNY

Tatuaż orientalny czyli jaki?

Tatuaże orientalne stanowią zdecydowanie klasyczny nurt w tatuażu. Jak „mała czarna”. Nigdy nie wyjdą z mody, zawsze się obronią. Jest to z jednej strony temat tak ciekawy, że moglibyśmy rozmawiać o nim godzinami.
Postaramy się jednak przybliżyć Wam nieco czym są.
Tatuaż jako zjawisko był od wieków powszechny w wielu różnych częściach świata i w każdej z nich rozwijał się w inny sposób i ma swoją charakterystykę.
W Japonii rozwinął się w szczególnie atrakcyjnej wizualnie i charakterystycznej formie. Zyskał on na tyle uznania, że zaczęto uznawać go za element kultury tego kraju.

Funkcja tatuażu jako takiego nigdy nie została określona bardzo jednoznacznie. Wiadomo natomiast, że używano go do celów religinych, magicznych, ozdobnych ale także penitencjarnych. Jednak mimo różnych zastosowań można wyróżnić wspólne cechy charakterystyczne dla tego stylu. M.in. brak symetrii wzorów, który jest przemyślany i celowy. Tatuaże orientalne mają także określone motywy, które są w nim powielane (np. roślinne takie jak chryzantemy, piwonie; zwierzęce takie jak karpie, tygrysy czy smoki). Charakteryzuje je także gruby kontur oraz intensywność kolorów i bogata paleta barw.

Bez wątpienia są to tatuaże bardzo chętnie wykonywane przez Maćka, na takie więc zapraszamy Was ze szczególną ekscytacją. Jednak są to tatuaże w naszym odczuciu mocno niedocenione. Często klienci, którzy posiadają np. tego typu rękaw opowiadają nam jakie zainteresowanie wzbudza taki tatuaż. Jak często obcy ludzie potrafią zaczepiać ich na ulicy i podpytywać o te tatuaże. To musi być miłe uczucie.
Jednak są to tatuaże, na które nie tak często wybierają klienci.
A może nie aż tak często jak życzyłby sobie tego Maciek, bo tak je lubi ;) Tak czy inaczej, jest to klasyka gatunku.

I zdecydowanie jest to tatuaż dla konesera. Decydują się na taką pracę zazwyczaj ludzie o zdecydowanym guście, odważni.

Rzadko zdarza się, że ktoś posiada jeden tatuaż w takim stylu. Zazwyczaj w oriencie wykonuje się większe kompozycje typu rękawy, nogawki lub chociaż same łydki, no i oczywiście plecy.
Szczególnie atrakcyjnie prezentują się tatuaże orientalne wykonane w kolorze.

Czy po tatuaż orientalny musisz jechać aż do Japonii?

Zupełnie nie. Takie właśnie tatuaże wykonujemy również w naszym studio tatuażu w Warszawie, a dokładnie na Mokotowie.

Jeśli więc marzy Ci się taki tatuaż, możesz go wykonać tu na miejscu bez konieczności podróży na drugi koniec świata! Na dowód tej tezy przyjmijcie Kochani poniższą galerię prac i pamiętajcie, że wszystkie zdjęcia przedstawiają tatuaże wykonane w naszym studiu tatuażu w Warszawie, a nie są to przypadkowe zdjęcia "z internetu" czy innej bazy zdjęć. Tak, to wszystko dzieło Maćka. Więc na podobne prace zapraszamy na Mokotusz!

tatuaz warszawa, tatuaż,  studio tatuażu warszawa, tatuaż plecy