TATUAŻE FIOLETOWE

Psychologia i oddziaływanie koloru fioletowego

Fiolet to kolor, który jest złożony. Złożony w budowie i złożony w swoich znaczeniach i oddziaływaniu. Jak powszechnie wiadomo, wynika on z połączenia koloru niebieskiego z czerwonym. W zależności od proporcji jakich użyjemy – możemy osiągnąć ciepły lub zimny odcień fioletu. O złożoności tego koloru możemy mówić nie tylko w kontekście jego tworzenia, ale również mając na myśli jego oddziaływanie oraz znaczenia jakie mu przypisujemy. Te z kolei zależą od nasycenia i poziomu jasności koloru.
Jasny fioletowy kolor jest bardzo lubiany przez dzieci, wydaje się pogodny, wpływa na nas odprężająco. Skojarzenia, które przywodzi są pozytywne i łagodne. Jednak im sam kolor staje się bardziej intensywny, tym intensywniejsze ma również działanie.

Nasycony fiolet pobudza naszą kreatywność i zmysły, a jego ciemniejsze odcienie (purpury aż do śliwki) kojarzone są z mistycyzmem, magią, tajemniczością. Również ciemniejsze odcienie fioletu często kojarzone są z luksusem i bogactwem.

Skoro więc kolor ten ma tak wiele możliwości – warto z niego korzystać i dobrze przemyśleć czy aby nie byłoby dobrym pomysłem, aby pojawił się w Twoim tatuażu?

tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż