Tatuaż na łydce

Tatuaż na łydce wybierają zazwyczaj osoby, które nie chcą go ukrywać i chętnie zaprezentują go światu w sezonie wiosenno-letnim.
Łydka to bardzo wdzięczna powierzchnia do pracy, jednak wybierając wzór warto przyjrzeć się anatomii tej części ciała.
Nasza noga nie jest idealnie równym walcem. Być może ten opis wyda się nieco zabawny, ale wierzcie nam, że z doświadczenia wiemy - takie aspekty warto wziąć pod uwagę.
To, że przy kostce obwód naszej nogi będzie mniejszy niż u góry łydki - nie powinno nikogo zaskoczyć. A jednak! Wiedzcie, że nie tylko nasza noga ma w różnym miejscu różną szerokość. Dochodzą do tego jeszcze nierówności i wypukłości (np. piszczel). Ta informacja jest szczególnie ważna i skierowana do osób, które rozważają wykonanie tatuażu w formie "opaski".
Jeśli idealnie proste koło nałożylibyśmy na równy walec - wówczas możliwe jest odzwierciedlenie go 1:1. W przypadku naniesienia go na nierówną powierzchnię - koło zostanie zdeformowane. Wykonanie więc idealnie prostej opaski wymaga... wykonania kompletnie niesymetrycznego wzoru, który jest zakrzywiony w sposób identyczny jak Wasza kończyna i jedynie wizualnie tworzy złudzenie optyczne, że jest to idealne koło.

Jeśli jednak nie planujecie wykonać tatuażu geometrycznego czy opaski również dobrze jest wziąć pod uwagę anatomiczną budowę łydki wybierając ją jako miejsce dla Waszego tatuażu.
Skoro przy kostce noga jest węższa - również wzór powinien być tak skomponowany, aby jego szersza część znajdowała się u góry, a nie odwrotnie.


tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw