Kiedy macie pierwszy wolny termin na tatuaż?


To pytanie znajduje się na górze listy, bo jest zdecydowanie najczęściej zadawanym pytaniem. Bardzo często zastanawiamy się dlaczego właśnie to pytanie jest dla Was kluczowe i czasami nawet o to dopytujemy.
Odpowiedź, anegdoty oraz powody z jakich je zadajecie znajdują się pod zdjęciem.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


studio tatuażu, studio tatuażu warszawa, najlepsze studio tatuażu w warszawie, tatuaż warszawa
Zanim przejdziemy do odpowiedzi chcielibyśmy podzielić się swoją obawą, która pojawia się wraz z tym pytaniem padającym po drugiej stronie słuchawki tuż po "dzień dobry".
Czy szukasz studia, które ma najkrótsze terminy? To jest naprawdę kryterium wyboru przy pracy, która zostanie z Tobą na całe życie? My przede wszystkim kierujemy się w swojej codziennej pracy dbałością o jakość tatuaży. I to jest naszym zdaniem klucz do udanej współpracy.

- Jaki tatuaż interesuje klienta?
- Jaki efekt końcowy klient chce uzyskać? (czy będzie to jeden tatuaż i nie pojawią się koło niego kolejne, czy jednak w grę wchodzi późniejsze rozbudowanie go kolejnymi pracami, które trzeba będzie połączyć. A może jest to cover up?)
- Czy jesteśmy w stanie wykonać taki tatuaż, który spełni wszystkie oczekiwania klienta? (Często pojawiają się pomysły na zawarcie w tatuażu kilku elementów, które zupełnie do siebie nie pasują. Naprawdę.)
- Czy pomysł, z którym do nas przybywa klient, to pomysł na tatuaż dobrej jakości? Czy miejsce jest odpowiednie do wzoru, czy w tym miejscu nie będzie się deformował?
- Jak ten tatuaż będzie wyglądał po kilku czy kilkunastu latach?

To są dla nas najważniejsze aspekty każdej rozmowy, każdego tatuażu.

Gdy więc rozmowa rozpoczyna się od pytania KIEDY - odnosimy wrażenie, że dostępność terminu determinuje decyzję czy wykonasz ten tatuaż właśnie u nas. (Identyczne przemyślenia mamy słysząc drugie najczęstsze pytanie czyli ZA ILE)
I można zastosować w odpowiedzi analogiczne argumenty, bo obawy mamy takie same.

Jeśli więc chodzi o wyścig z czasem, prawdopodobnie nie będziemy studiem, które zadowoli klienta potrzebującego tatuażu "na już". Wybaczcie nam to :) Prawdopodobnie nie wygramy też konkursu na najtańsze studio tatuażu w mieście.

Oczywiście takie przypadki się zdarzają, czasem wypadki losowe krzyżują plany zapisanym osobom i wówczas terminy są ponownie do dyspozycji. I wtedy faktycznie można liczyć na szybkie terminy. Ale nie jest to reguła.

NO TO KIEDY BĘDZIE TEN PIERWSZY WOLNY TERMIN?  

Na tak zadane pytanie można oczywiście odpowiedzieć i podać datę, na której kończy się tzw. lista zapisów lub przynajmniej pojawia się pierwsza luka w kalendarzu.
Tylko czy to jest prawdziwa odpowiedź i faktycznie tyle będziesz musiał czekać na swój wymarzony tatuaż?

Prawdopodobnie nie.

Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że aby odpowiedzieć na pytanie kiedy będziemy mieli wykonać Twój tatuaż - musimy wiedzieć ile czasu potrzebujemy aby go wykonać. Czy mamy szukać w kalendarzu dwóch godzin, czterech, sześciu?
Dlatego powinniśmy rozpocząć rozmowę od omówienia samego wzoru, tak żebyśmy wiedzieli czego dokładnie mamy w tym kalendarzu szukać.
I to jest pierwsze primo, jak to mawiał klasyk.

A więc: JAK DŁUGIEJ SESJI SZUKAMY W KALENDARZU? 

Obiecaliśmy na górze tekstu anegdoty, więc oto one.

"Mistrzu, prosta robota - góra kwadrans".
"Coś prostego, do godzinki maks"
"Ile się robi taką literkę, no pewnie z pięć minut, bez przesady!"

Oczywiście, być może bywa i tak. Jednak określając czas sesji bierzemy pod uwagę nie sam czas wykonania tatuażu, ale cały czas, który musimy poświęcić obsłudze klienta.
Jakie to dokładnie czynności - o tym więcej w artykule o czasie trwania sesji (dostępny niebawem).
W skrócie możemy tylko podpowiedzieć, że sesja tatuażu to także ustalenie i przygotowanie projektu, odbitki, przygotowanie stanowiska pracy, wykonanie tatuażu, posprzątanie stanowiska / dezynfekcja i inne. Tak, są jeszcze inne :)
Mając codzienne doświadczenie w tych czynnościach, pozwólcie, że pomożemy w doborze ilości czasu niezbędnego do wykonania danego tatuażu. Zacznijmy od omówienia wzoru.

I teraz najważniejsze:

KALENDARZ RZECZĄ ZMIENNĄ JEST.

Nie ma na to reguł, niestety, nie ma zasad. Czasami umówieni klienci pojawiają się na swoich sesjach i całymi tygodniami nic się nie zmienia. A bywa i tak, że życie płata nam figle.
A to plany wakacyjne się zmieniają, a to nagła choroba, a to utrata pracy - różne bywają powody przekładania terminów sesji przez klientów. I to się zdarza, wolne sesje się pojawiają. Lub odwrotnie - już np. po wakacjach czy po prezentach od Mikołaja i są nowe środki na tatuaż. Kolejka się więc wydłuża.
Nie ma reguły, nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć.
Zadając nam pytanie "kiedy jest pierwszy wolny termin" możesz oczywiście uzyskać odpowiedź. Jednak ona obowiązuje wyłącznie w chwili, w której jej udzielamy.
Dlatego to pytanie ma sens, jeśli w chwili gdy je zadajesz jesteś zdecydowany/a zarezerwować sesję za zadatkiem. Wtedy masz pewność, że ten termin nie będzie późniejszy. Może się zawsze pojawić coś szybciej, ale już nic Ci nie ucieknie i z pewnością spotkamy się na tatuażu nie później niż w dniu, który zarezerwowałeś. Jeśli nie, za godzinę ta odpowiedź może być już nieaktualna. I właśnie taka jest prawda.


ZALEŻY MI - czyli tatuaż dla niecierpliwych :) 
W tym podejściu też w gruncie rzeczy nie ma nic złego.
Bywają sytuacje, w których zależałoby nam na zrobieniu tatuażu właśnie w tym terminie, a nie innym.
To np. przypadek klientów, którzy mieszkają za granicą i chcieliby wykonać tatuaż przy okazji wizyty w Polsce na święta czy urlop. Zdarza się, że zaplanują taką wizytę z wyprzedzeniem. Co jeśli nie? Jeśli zorientujesz się, że mamy tylko dwa tygodnie... czy się uda? Lub zależy Ci na wykonaniu tatuażu dokładnie w rocznicę Waszej znajomości, urodzin, walentynki czy z jakiegokolwiek innego powodu. To właśnie musi być wtedy lub bardzo szybko. Czy uda się?
Oczywiście, studio oferuje również usługi ekspresowe lub sesje weekendowe.
Wykonanie tatuażu w terminie ekspresowym wyceniamy indywidualnie, jednak bez obaw - uda się :) 
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.