Czy wykonujecie tatuaże nieletnim?

Studio wykonuje tatuaże wyłącznie osobom pełnoletnim.
Od tej zasady nie stosujemy wyjątków. Jeśli jednak ciekawi jesteście z jakiego powodu - zachęcamy do dalszej lektury.
Może pozwoli ona podjąć Wam decyzję czy warto czekać :)

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


Tatuaż realistyczny, portret tatuaż, tatuaż kolorowy


Przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu klient każdorazowo otrzymuje formularz zwany u nas "ZGODĄ NA WYKONANIE TATUAŻU".
Zawiera on m.in. komplet informacji dotyczących przeciwwskazań do wykonania zabiegu, pytania formalne takie jak zgoda na wykonanie samego tatuażu, zgoda na wykonanie zdjęcia pracy i jego publikację, klauzulę RODO itd. Jest to dla nas formalne potwierdzenie, że klient jest świadomy zabiegu, związanych z nim zagrożeń - krótko mówiąc "wie co robi".
Możecie się uśmiechać czytając ten fragment, ale czasem naprawdę warto się upewnić, że klient wie, że co się wytatuuje to się nie zetrze :) Że wie, że to zabieg i o świeży tatuaż trzeba dbać, bo to w końcu świeża rana.

Wymagamy podpisania takiego oświadczenia jako potwierdzenia, że klient uzyskał te informacje od studia oraz się z nimi zapoznał i zgadza.

I tu znowu zostawimy może prawnikom debatę na temat zdolności do czynności prawnych i tego czy taka zgoda nią jest. Niech debatują mądrzejsi. My uznaliśmy, że skoro formalnie taką zdolność posiadają osoby pełnoletnie - to właśnie takim będziemy świadczyć nasze usługi.

Nieletnich nie odrzucamy. Tylko zachęcamy do cierpliwości i odwiedzenia nas po ukończeniu 18 roku życia :) 

a jeśli mam zgodę rodzica?

Posiadamy własny formularz, o którym pisaliśmy powyżej. Jest to jedyny dokument, który uznajemy za potrzebny do wykonania tatuażu w naszym studio.

Czy rodzic może więc wypełnić go za mnie w domu? Nie, nie może.

Nie dlatego, że sądzimy, że wypełnicie go sobie sami na kolanie. Albo wypełni Wam koleżanka, sąsiadka, siostra czy ktokolwiek inny. No dobrze, dlatego.

Odpowiadając więc wprost: nie wykonujemy tatuaży osobom nieletnim posiadającym pisemną zgodę rodzica.

A jeśli przyjdę z rodzicem?

A co jeśli jedno z rodziców się zgadza, a drugie nie? I jak mamy zweryfikować, że to faktycznie prawny opiekun danej osoby?

Podobnie jak w przypadku kwestii zdrowotnych polecamy konsultację z lekarzem, tak w przypadku rozważań prawnych, zostawimy je w gestii osób bardziej kompetentnych.

W przypadku wizyty w studiu w towarzystwie osoby pełnoletniej - jedynie ta osoba pełnoletnia będzie mogła skorzystać z naszych usług. Więc jeśli to Wasz pełnoletni rodzic marzy o tatuażu - serdecznie zapraszamy.

DLACZEGO!?

W naszej pracy kierujemy się naszą osobistą etyką zawodową. Nie jest naszą intencją to, aby "zwabić" do siebie każdą osobę, która chciałaby mieć tatuaż.
Zależy nam na wykonywaniu jak najlepszych prac w odpowiedzialny i uczciwy sposób.
Czy studio, które miało by dobrą renomę, wspaniałych fachowców i odpowiednią ilość pracy zdecydowałoby się na wykonywanie tatuaży nieletnim? Być może są takie miejsca. Tego nie wiemy.
Wiemy jednak z doświadczenia,  że często wykonania takiej usługi podejmują się ludzie, którzy po prostu nie mają pracy i potrzebują zarobku. A tej pracy nie mają, bo ich umiejętności nie są "zachwycające". Czy chcesz się oddać w ich ręce - decyduj samodzielnie. My to tu tylko zostawiamy do przemyśleń.

W wielu miejscach na tej stronie podkreślamy, że zawarte tu informacje są jedynie zasadami obowiązującymi w Niepodległym Studiu Tatuażu Mokotusz. Nie są prawdą objawioną i właściwą wszystkim salonom. To zbiór naszych zasad, które opracowaliśmy na bazie własnych doświadczeń.