ILE TRWA SESJA?

Po dokładnym omówieniu wzoru, jego wielkości oraz ustaleniu miejsca na ciele - jesteśmy w stanie oszacować ile czasu potrzebujemy na wykonanie tatuażu. Często odnosicie się do tego jako czasu spędzonego z maszynką w ręku. Jednak sesja to również inne czynności.
Pozwólcie więc na krótkie rozwinięcie tematu, wyjaśnienie jak należy rozumieć określenie "sesja", oraz na jak długie sesje można się u nas umówić.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw
Czym jest sesja?
Sesja to nasz czas pracy poświęcony każdemu z Was. Rozpoczynamy go od opowiedzenia Wam o warunkach pracy w studiu tj. higienie naszej pracy (jak się poruszać, czego wolno / nie wolno dotykać w studiu dla Waszego i naszego bezpieczeństwa), krótkim wywiadzie, omówieniu samego procesu tatuowania, podpisaniu zgody na zabieg itd. Następnie przechodzimy do przygotowania projektu tatuażu w oparciu o nasze wcześniejsze ustalenia z konsultacji. Gdy projekt jest już gotowy tatuażysta rozpoczyna przygotowanie stanowiska pracy. Niektórzy pomyślą, że jest to czynność, którą przecież mógłby wykonać wcześniej i nie "marnować" Waszego odpłatnego czasu. Pamiętajcie jednak, że nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie i zdrowiu. Niezależnie od tego gdzie wykonujecie swój tatuaż, jeśli możecie zobaczyć jak tatuażysta przygotowuje swoje stanowisko pracy - możecie upewnić się, że narzędzia są sterylne / jednorazowe i przygotowane właśnie dla Was.
Dopiero na tym etapie przechodzimy do naniesienia projektu na skórę, a następnie tatuowania.
I to jeszcze nie koniec. Po skończonym tatuażu musimy nie tylko zabezpieczyć go i założyć Wam opatrunek. Potrzebujemy jeszcze czasu, aby przekazać Wam wskazówki dotyczące procesu gojenia oraz dalszej pielęgnacji. Te wszystkie czynności wymagają czasu i wchodzą w skład sesji. Dlatego w naszym przypadku tatuaż to nigdy nie jest "chwilka", nawet ten najmniejszy :) 

RODZAJE SESJI:

1. Pełna sesja

Pełna sesja tatuażu w naszym studiu trwa 6 h. Oczywiście dopuszczamy margines w postaci +/- 30 min w obie strony. Jednak tyle trwa sesja. Czy w wyjątkowych sytuacjach można ją przedłużyć? Można, w wyjątkowych sytuacjach i pod pewnym warunkami. Przede wszystkim, prosimy abyście pamiętali, że czas pracy tatuażysty jest czasem płatnym.

Owszem, tatuaż to nasza pasja. Jednak ciężko oczekiwać od dentysty, aby wykonał Wam jeszcze jedną plombę za darmo i po godzinach tylko dlatego, że lubi swoją pracę, prawda?

Jest jeszcze jeden kluczowy czynnik, o którym warto wspomnieć w tej części. Każdemu z Was z pewnością zależy, aby Wasze tatuaże były jak najlepszej jakości. Wierzcie nam, nam zależy na tym równie mocno. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i jest również określona ilość godzin, którą można spędzić w jednej pozycji, pełnym skupieniu, przy ostrym świetle z brzęczącą maszynką w ręku. Z tego powodu określamy czas trwania sesji, aby móc zagwarantować najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.

2. Mała sesja lub w naszym żargonie - "połówka" :)

Trwa 3h. Poza czasem trwania różni się ona od sesji pełnej tym, że nie może zostać przedłużona. Zazwyczaj po takiej sesji tatuażysta ma zarezerwowany czas na kolejną pracę lub jeśli jest to ostatnia sesja tego dnia - wchodzi tu w grę ostatni akapit opisu "pełnej sesji".

3. Indywidualny czas trwania sesji

Dotyczy to tatuaży,  których nie wykonuje się ani w 3h, ani w 6h. Mogą to być małe wzory lub np. takie, które zajmą nieco mniej niż pełną sesję. Zazwyczaj podczas omawiania tatuażu podajemy szacunkowy czas wykonania danej pracy. I tu ponownie należy wspomnieć o aspektach, których nie wycenia studio i dlaczego używamy określenia "szacunkowy". Jesteśmy w stanie określić jedynie to ile nam zajmie wykonanie tatuażu. Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi na pytanie "ile kosztuje tatuaż", szczególnie części dotyczącej tego jakich sytuacji nie obejmuje szacunkowa wycena.
Jeśli z wymienionych tam powodów tatuaż nie zostanie wykonany w danym czasie, wówczas musimy się umówić na kolejny termin w celu dokończenia pracy lub w przypadku przedłużenia sesji – dodatkowy czas pracy tatuażysty jest płatny.