ILE KOSZTUJE TATUAŻ?

Każdy tatuaż jest inny, każdy klient jest inny. Dlatego każdy tatuaż musimy wycenić indywidualnie. Co nie znaczy, że to jest nasze "widzimisię". Wycena jest oparta na bardzo konkretnych wytycznych. Jakich? 

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu pod zdjęciem.


voucher, bon podarunkowy, voucher z dedykacją, voucher na tatuaż, prezent, tatuaż kolorowy, cover up, tatuaż, cover, tatuaż, tattoo, tatuaż warszawa, studio tatuażu, warszawa tatuaż, tatuaż realistyczny, studio tatuażu warszawa, rękaw, tattoo sleeve, tatuaz rekaw

WZÓR

Przy wycenie bierzemy pod uwagę stopień skomplikowania wzoru, jego styl, ilość detali i to, czy będzie kolorowy czy "czarno-biały". Dlatego niezbędne jest to abyśmy wiedzieli dokładnie co mamy wykonać. Im więcej informacji tym lepiej. Dopiero wtedy możemy ocenić jak dużo będzie dla nas pracy nad Waszym cudeńkiem. Jeśli marzy Wam się napis - najpierw wybieramy konkretną czcionkę. Dopiero później podajemy cenę. Nigdy odwrotnie.

Jeśli Waszym marzeniem jest lew - ustalmy czy będzie to kontur, zarys, szkic lwa czy może realistyczny portret. A może to miał być bajkowy Król Lew? To wszystko ma znaczenie. Tatuaż "średni, na ręku, ok 5 cm" - ile kosztuje?
A samochód szybki, niebieski, osobowy - ile? ;) To są podobne wytyczne. Tylko konkretne informacje pozwolą nam udzielić konkretnej odpowiedzi.

WIELKOŚĆ TATUAŻU

Oczywiście można przy wycenie zastosować pewne uśrednienia, jednak plecy wysokiego, rosłego mężczyzny to zupełnie inna powierzchnia niż plecy drobnej kobiety. Będą się więc różniły ilością pracy czyli ceną. Każdy z nas ma inne ramię, nogę – to zależy od Waszej budowy ciała, wzrostu, wagi. A wielkość tatuażu musi być dostosowana zarówno do Waszej budowy ciała jak i do samego wzoru.

Podpowiadając Wam właściwą wielkość dla wybranego motywu kierujemy się przede wszystkim jakością Waszego tatuażu.
Nasza skóra się zmienia, tatuaże na niej również mogą wraz z upływem czasu ulegać delikatnym zmianom. Podpowiadając Wam odpowiednią wielkość wzoru chcemy, aby po latach zmiany te były niewidoczne. Dlatego pamiętajcie, że nie zależy nam na tym aby robić Wam jak największe prace. Zależy nam na tym, aby robić Wam jak NAJLEPSZE prace i dobór odpowiedniej wielkości tatuażu jest tu bardzo ważny!

MIEJSCE NA CIELE

Z przyjemnością podczas konsultacji opowiemy Wam jak wykonuje się tatuaż w interesującym Was miejscu na ciele, jak się goi i czy są w danym miejscu jakiekolwiek specjalne wymagania czy trudności.
Są też miejsca na ciele, na których nasze studio nie wykonuje tatuaży. Poświęcimy temu więcej miejsca w osobnym wpisie. Jednak już teraz powiemy, że wynika to z faktu, że w różnych miejscach na ciele nasza skóra jest różnej grubości, narażona na inne czynniki zewnętrzne, np. otarcia. Jest to również czynnik utrudniający lub uniemożliwiający pracę. Ale o tym wkrótce.
Ze względu na fakt, że nasze ciała nie są idealnie płaską, czystą / pustą powierzchnią kartki - nie rysuje / tatuuje się po nich z taką łatwością jak po papierze.
Wzory naniesione na skórę ulegają deformacjom, zakrzywieniom i z tych powodów bywa, że wykonanie tatuażu w danym miejscu może być mniej lub bardziej czasochłonne niż w innym.


Dlatego dopiero mając komplet informacji dot. samego wzoru, jego wielkości oraz miejsca na ciele jesteśmy w stanie oszacować ile czasu zajmie nam wykonanie takiego tatuażu i co za tym idzie jaka będzie jego szacunkowa cena.

Dlaczego szacunkowa?

Otóż w naszej pracy pojawiają się jak w życiu sytuacje nie związane z naszą wyceną. Nie jesteśmy w stanie ich ani przewidzieć ani wycenić. Zaliczają się do nich m.in.:

* PUNKTUALNOŚCI KLIENTA - sesja to czas płatny. Wykorzystajcie go właściwie :) 

* EMOCJE, wątpliwości, wahania. Tatuaż to decyzja na całe życie. Warto więc dobrze ją przemyśleć. Najtańszym sposobem jest podjęcie decyzji PRZED zapisaniem się na sesję. Z przyjemnością spotkamy się z Wami na konsultacjach i odpowiemy na wszystkie pytania. Na konsultacje można przychodzić kilka razy, to jest ten moment żeby zadawać pytania, rozwiewać wątpliwości.
Rezerwując termin podejmujemy decyzję obustronnie. Tak. Obustronnie. Wy decydujecie się na dokładnie taki tatuaż o jakim rozmawialiśmy na konsultacji. A my podejmujemy się jego wykonania w oparciu o te ustalenia. Jeśli jednak ustalenia się zmieniają lub do czasu wykonania tatuażu musimy dodać dodatkową godzinę na rozważania czy ten tygrys będzie miał oczy zielone czy jednak niebieskie... wówczas wydłuża się i nasz czas pracy i wynikająca z niego cena tatuażu.
Jeśli Wam ten tygrys się właściwie podoba i marzyliście o nim całe życie, ale chętnie jeszcze skonsultujecie to telefonicznie z ... mamą, tatą, przyjaciółką, żoną czy kimkolwiek innym - to wszystko ma wpływ na czas wykonania Waszego tatuażu. Gorąco prosimy, miejcie to na uwadze.

* REAKCJA ORGANIZMU NA ZABIEG  
Nie chodzi tu o tzw. próg bólu ale o fakt, że tatuaż jest każdorazowo ingerencją w Wasze ciało.
A ciało na to reaguje. Przy dużych pracach zdarza się, że organizm„broni się”, co oznacza stan podgorączkowy, obfite krwawienie, dreszcze czy nawet trzęsienie się, czasem pojawia się też opuchlizna w miejscu wykonywania tatuażu. Bywa, że takie objawy się nie pojawią. Na to nie ma reguły. Niestety bywa i tak, że reakcja Waszego organizmu wręcz uniemożliwi nam dalszą pracę. Nie jest to ani Wasza wina, ani nasza. Jednak bywa tak, że organizm powie nam wszystkim stop. Nie możemy pracować dalej kosztem Waszego zdrowia ani jakości tatuażu. Te dwie rzeczy pozostają  naszym priorytetem.