June 12, 2020

Warszawa, Mokotów

Kompozycje

Ilu klientów - tyle pytań. Ile prac - tyle niedowierzań. Chciałbym dziś podzielić się z Wami odpowiedzią na jedno z najczęstszych pytań. Jak powstaje projekt? Czy jest to pomysł klienta czy inwencja artysty?

W każdym przypadku myślę, że sprawa wygląda nieco inaczej. Zdarza się, że klient przywiąże się do czegoś, co już gdzieś zobaczył.

Tak! Tego właśnie chcę!
I co wtedy?  Przecież jesteśmy też wykonawcami, rzemieślnikami.. też.

To prawda. Jednak wierzę, że współpraca idealna to taka, w której klient owszem, ma pomysł na swój tatuaż, wie czego chce, ma zamysł. Z drugiej jednak strony jest otwarty na sugestie, zostawia mi pole do "tworzenia" na bazie swoich pomysłów. Nie zamyka się na własną wizję, ale wybierając mnie na wykonawcę swojego tatuażu (bazując na pracach, które już widział) wie, że zrobię to najlepiej jak potrafię. Mówiąc krótko: zaufa i wysłucha również moich sugestii. Udany tatuaż to tak naprawdę mieszanka, fuzja pomysłów.

Więc jak się do niego przygotować?

Wybierz temat swojej pracy, motywy przewodnie. Pokaż mi swój gust - najlepiej na zdjęciach, nie koniecznie tatuażach. Ale ważne też będzie pokazanie mi też stylu, gatunku tatuażu, który Ci odpowiada. Przyjdź na konsultację. Z otwartą głową, przygotowanymi pytaniami, pytaj.  Następnie ... przemyśl to. Naprawdę. Ochłoń. Zobacz czy po skonsultowaniu Twój pomysł nie zmienił się, a jeśli tak - czy jesteś gotów na taką zmianę. Podejmij decyzję. I gotowe. Jeśli potrzeba - wybrane powtórz ;)

Autor: Maciej Sikorski

Tattoo Artist.
Zajmuje się tatuażem artystycznym od 1994. Obecnie pracuje w swojej autorskiej pracowni na warszawskim Mokotowie: Niepodległym Studiu Tatuażu MOKOTUSZ. Specjalizuje się w tatuażu kolorowym, dużych płaszczyznach i kompozycjach.